08.07.2015

Studenci i absolwenci UMK polecą do Doliny Krzemowej

Studenci i abslowenci UMK współtworzący startup Slidetorial wygrali nagrodę główną w konkursie SMART Pitch Contest za najlepszą prezentację podczas konferencji Startup Toruń. Konferencę organizował toruński inkubator Exea Smart Space.

Konferencja Startup Toruń to największe w regionie wydarzenie dla start-upów. W tym roku przybyło na nie około 200 uczestników aby zdobyć wiedzę, nawiązać kontakty oraz poznać grono inwestorów. Wśród uczestników było pięć start-upów, które zakwalifikowały się do finału konkursu SMART Pitch Contest i walczyły o nagrodę pieniężną oraz wylot do Doliny Krzemowej. Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundował Urząd Marszałkowski a nagrodę główną – bilet lotniczny – ufundował Prezydenta Miasta Torunia.

Zadanie postawione przez jury nie było łatwe bowiem prezentujące się zespoły były bardzo dobrze przygotowane:

IdealCutter – serwis i narzędzie, które pozwala klientom sklepów internetowych organizować się w grupy zakupowe pozwalające na uzyskanie atrakcyjnych rabatów,

Slidetorial – narzędzie do błyskawicznego tworzenia tutoriali pomagających krok po kroku w nauce oprogramowania,

InsBird – aplikacja do szybkiej wymiany wizytówek przez zbliżenie do siebie telefonów z możliwością synchronizacji przy zmianie danych,

FastTony – multifunkcjonalne narzędzie, korzystające z API Facebooka i tworzące reklamy w sposób bardziej zaawansowany, różniące się możliwością docierania i targetowania,

TeleActivity - rozwiązanie dla osób cierpiących na astmę. Urządzenie połączone z aplikacją pozwala na wcześniejszą diagnozę.

Najlepszym zespołem okazał się Slidetorial i projekt Slidetorial.com, którego pomysłodawcą jest Michał Wojtyna (doktorant UMK), dr Szymon Saliński, (absolwent UMK) i Wojciech Hołdysz (absolwent UMK).

Więcej o zwycięzcach i konkursie czytaj w artykule

“Pozyskali 100 tys. zł. Rozwijają narzędzie do tworzenia tutoriali”

na portalu: