UMK i AIP UMK na Welconomy Forum 2018

W dniach 12-13 marca w Toruniu odbędzie się jubileuszowa XXV edycja kongresu gospodarczego Welconomy Forum in Toruń. W roli panelistów i dyskutantów wystąpi wielu pracowników UMK. Prorektor UMK prof. dr hab. Jacek Kubica weźmie udział w dyskusji dotyczącej "Wyzwań współczesnej medycyny".

Celem organizowanych rokrocznie konferencji gospodarczych jest stworzenie wieloaspektowej płaszczyzny dyskusji dla przedstawicieli różnych środowisk. W wydarzeniu biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, samorządowcy, dziennikarze, a także osoby zaangażowane w pozarządową działalność społeczną. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony wydarzenia jest "Sytuacja gospodarcza Polski na tle Unii Europejskiej i świata". Konferencja jest organizowana była przez Stowarzyszenie "Integracja i współpraca". Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest partnerem tego przedsięwzięcia.

Tegoroczne Welconomy in Toruń będzie miało miejsce w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki przy ul. Aleje Solidarności 1-3. Kongres otworzy premier RP w latach 1997-2001 prof. dr hab. Jerzy Buzek. Wystąpienie byłego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego rozpocznie się o godz. 10:00 w poniedziałek 12 marca. Później odbędzie się sesja inauguracyjna dotycząca "Sytuacji gospodarczej kraju na tle Unii Europejskiej i Świata".

Wśród uczestników zaplanowanych paneli i dyskusji Welconomy in Toruń 2018 znaleźli się następujący przedstawiciele UMK:

• "Kobiety jako menedżerowie w największych korporacjach Świata: niedoceniony potencjał" - mgr Tomasz Grodzicki (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania);
  • "Wkład pracowników w działania CSR przedsiębiorstwa" - mgr Patrycja Gulak-Lipka z Katedry Doskonałości Biznesowej UMK oraz mgr Michał Jagielski i mgr Patryk Tociak (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania);
  • "Wirtualne, a rzeczywiste ja. Know-how marki osobistej" - w roli moderatora Milena Zaborowska (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania);
  • "Wyzwania współczesnej medycyny" - prorektor UMK ds. badań naukowych prof. dr hab. Jacek Kubica, kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych (Wydział Lekarski Collegium Medicum)  oraz prof. dr hab. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Onkologicznej (Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum);
  • "Wpływ nauki na innowacyjny rozwój gospodarczy kraju" prof. dr hab. Leszek Dziawgo, kierownik Katedry Zarządzania Finansami (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) oraz dr Marcin Kilanowski, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK, Adiunkt WPiA UMK i wiceprezes KPOP Lewiatan;
  • "Rywalizacja czy współpraca z przedsiębiorstwem społecznym?" -  w roli moderatora mgr Irmina Marcinkiewicz (Wydział Filologiczny);
  • "Współczesne wyzwania polityki ochrony środowiska" - w roli moderatora prof. dr hab. Bartosz Rakoczy, kierownik Katedry Prawa Ochrony Środowiska i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Prawa Ochrony Środowiska (Wydział Prawa i Administracji).

Program Welconomy in Toruń 2018
Więcej: www.forumgospodarcze.pl/

Warto dodać, że pierwszego dnia Forum o godzinie 10.00 Profrektor UMK Prof. dr hab. Jacek Kubica wraz z Prezesem Stowarzyszenia Integracja i Współpraca Dr Jackiem Janiszewskim wręczy nagrodę im. Prof. Stefana Mellera dla najlepszego startupu prowadzonego przez studentów UMK. Startup został wyłoniony w konkursie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK "Moja Firma". W tym roku konkurs wygrała studentka I roku matematyki stosowanej z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK Karolina Finc prowadząca z sukcesami firmę Neurodio Sp. Z o.o.