aktualnosci

wzorek
29.12.2014

Opłatek Maltański z „Więcej niż biznes“


23 grudnia 2014 w Restauracji Hotelu Bulwar w Toruniu odbył się Opłatek Maltański, w którego przygotowanie zaangażowali się studenci UMK pragnący rozwijać swoje przedsiębiorcze umiejętności. AIP UMK wsparło ten projekt w ramach programu “Więcej niż biznes”.

 

Opłatek Maltański był spotkaniem wigilijnym dla ubogich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych (90 osób) wybranych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. Dzięki tej inicjatywie możliwe było podjęcie ich kolacją oraz obdarowanie potrzebnymi produktami w ramach świątecznej paczki. Takie spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizowane są w Polsce od roku 2002 w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Myślenicach, Chrzanowie, Wieliczce, Wadowicach, Tarnowie, Nowym Targu, Gliwicach, Olsztynie, Stalowej Woli i wielu innych. Do tego grona, dzięki naszym studentom, w roku 2014 dołączył także Toruń. Było to możliwe po uzyskaniu pozytywnej zgodny od Zakonu Maltańskiego, głównego organizatora Opłatka Maltańskiego w Polsce oraz po objęciu dzieła patronatem honorowym przez Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego.


Celem organizacji Opłatka Maltańskiego jest wsparcie zarówno duchowe zaproszonych gości w okresie Świąt Bożego Narodzenia, jak i materialne. Każda osoba dorosła otrzymała paczkę z artykułami spożywczymi, natomiast dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Wieczór umiliły kolędy w wykonaniu studentów UMK z zespołu „Szir Chadasz“.


Wigilia oraz wsparcie materialne nie istnieją bez wsparcia firm, samorządów lokalnych i ludzi dobrej woli. To dzięki ich wsparciu możliwe było podjęcie zaproszonych osób posiłkiem oraz obdarowanie potrzebnymi produktami. Były to przede wszystkim:

  1. w świątecznej paczce dla dorosłych: kawa, herbata, barszcz, chrzan, ćwikła, cukier, dżem, przetwory w puszkach, owoce, itp. Wartość jednej paczki wynosiła min. 100 złotych,
  2. w świątecznej paczce dla dzieci: słodycze, przybory szkolne, kosmetyki dla dzieci starszych, zabawki/maskotki dla dzieci młodszych, elementy ubrania takie jak szaliki, czapki, rękawiczki, itp. Wartość jednej paczki wynosiła min. 100 złotych.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować sponsorom ogólnopolskim i lokalnym za udzielone wsparcie. To dzięki ich dobroci i dobrej woli 90 osób mogło cieszyć się Świętami i poczuć, że nie są sami, że mogą liczyć na wsparcie nas wszystkich.

 

 

plakat

 

 

 

Więcej informacji na temat Opłatka Maltańskiego:

 

Powrót
kontakt
wzorek

DYREKCJA

Dr Marcin Kilanowski - Dyrektor linkedin

mgr Tomasz Kompanowski – Kierownik projektów

ul. Wileńska 4 (ICNT), 87-100 Toruń

tel: 56 665 60 35, 723 435 688; e-mail: aip@umk.pl


PREINKUBATOR “STARTUP CAMPUS UMK”

ul. Wileńska 4 (ICNT), 87-100 Toruń

tel: 669 902 414; e-mail: startupcampus@umk.pl


INKUBATOR AIP UMK

mgr Karina Pokorska – Koordynator, Doradca ds. księgowych

Ul. Gagarina 13 (budynek Biblioteki Głównej), 87-100 Toruń

tel: 56 611 26 40, 56 611 26 41; e-mail: aip@umk.pl


BIURO PROJEKTU “INKUBATOR INNOWACYJNOŚCI +”

Ul. Gagarina 13, 87-100 Toruń

tel: 723 435 688, e-mail: innowacje@umk.pl

Created by


wzorek

Copyright Marin Kilanowski