onas

19.05.2014

AIP UMK - Kształcimy

Realizując cel strategiczny UMK i biorąc pod uwagę zainteresowanie studentów tematem przedsiębiorczości w roku akademickim 2014-2015 AIP UMK przygotowało dwa wykłady ogólnouniwersyteckie: Innowacyjny start-up w biznesie (semestr zimowy), który będzie dotykał wszelkich kwestii związanych z preinkubacją przedsiębiorstwa, oraz Moje przedsiębiorstwo – jak rozwijać własną firmę (semestr letni), który będzie dotyczył inkubacji przedsiębiorstwa.
„Na dobry początek. Akademia Startupów” – pod tą nazwą prowadzony jest na UMK program seminariów i warsztatów dla startupów, przedsiębiorców, doktorantów i naukowców. Jest to wspólne przedsięwzięcie kancelarii Wardyński i Wspólnicy oraz Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Biuro Karier UMK i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK serdecznie zapraszają studentów WFAiIS, WCh, WBiOS, WMiI oraz WSzP zainteresowane założeniem własnej działalności do udziału w projekcie ,,UMK w Europie 2020".
Celem szkoleń jest przedstawienie podstawowych elementów niezbędnych do stworzenia biznes planu (firmy). W ramach szkoleń zaprezentowana zostanie rola biznesplanu jako czynnika sukcesu działalności gospodarczej. Stworzenie biznesplanu jest wartościowe nie tylko gdy wymaga go od nas zewnętrzny podmiot, ale również na wewnętrzne potrzeby, aby "przewidzieć nieprzewidywalne".
AIP UMK oferuje studentom, absolwentom i pracownikom naukowym UMK indywidualne zajęcia doradcze w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Indywidualne zajęcia  pozwalają zwrócić uwagę na specyfikę problemów osób z nich korzystających i dostosować odpowiednio narzędzia wsparcia.
Uniwersytet Młodych – UniM – jest projektem adresowanym dla uczniów gimnazjum. W roku akademickim 2014-2015 po raz pierwszy zostaną zrealizowane programy sześciu profili. Dodatkowo każdy z uczestników UniM ma możliwość bezpłatnego uczestniczenia w module Nauka i przedsiębiorczość prowadzonego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK.
Interaktywne Centrum Nauki i Przedsiębiorczości AIP UMK to przestrzeń do pozalekcyjnych zajęć dla adeptów nauki. To miejsce, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieć szansę pracować i uczyć się razem ze studentami. To również miejsce, w którym będą mogli przeprowadzać badania z prawdziwego zdarzenia – miejsce, które pozwoli im na rozwinięcie własnych pomysłów i opracowanie tańszych lub prostszych rozwiązań wielu problemów, miejsce, w którym wszystkie eksperymenty i studia przypadków będą mieć praktyczne zastosowania.

wakat – Wicedyrektor

PREINKUBATOR